چمبر تست شرایط محیطی 

چمبر تست شرایط محیطی به محفظه ای گفته می شود که علاوه بر کنترل دقیق دما و ایجاد محیطی پایدار از نظر دمایی، میتوان در محفظه آن رطوبت نسبی را نیز تحت کنترل قرار داد و تغییرات مورد نظر را نیز اعمال نمود.

در این محفظه دما و رطوبت های گوناگون شبیه سازی شده و میتوان برنامه های سیکلیک برای آن تعریف نمود.

نرم افزار این دستگاه این قابلیت را برای اپراتور فراهم آورده تا صد نقطه متفاوت برای دما و رطوبت تعریف نموده و دستگاه طبق برنامه ای از پیش تعریف شده به سمت این اهداف حرکت نماید.

دقت در کنترل دما و رطوبت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد لذا در این سیستم ها طراحی مدار مکانیک و طراحی محفظه چمبر می تواند در این فرآیند دقیق تاثیرگذار بوده و حتی مصرف انرژی دستگاه به حداقل برساند.

استاندارد های بکار گرفته شده در ساخت این دستگاه ها (IEC60068-3-5 & MIL-STD-810G & IEC60068-2-1) می باشد.

در محفظه های تست شرایط محیطی آریاسرمایش امکان افزایش دما تا ۱۸۰ درجه سانتیگراد بالای صفر وجود دارد و سخت افزار سیستم به گونه ای طراحی شده تا کمترین فشار بر روی سیستم های سردکننده آن در دماهای بالا اعمال شود.

سرعت هوا در تست های دما متفاوت نسبت به تست های رطوبت بوده که این امر موجب ایجاد یکنواختی بهتر هوا در داخل محفظه تست و رعایت پروتکل های استاندارد های فوق شده است.

یکی از نکات حائز اهمیت در این چمبرها رعایت فاصله ده درصدی آزمونه از تمام جوانب محفظه می باشد.

محفظه های تست این شرکت در اکثر صنایع مهم و حساس کشور ایران مورد بهره برداری قرار گرفته و از اطمینان عملکرد بالا و خرابی پایینی برخوردار است.

صادرات این محصولات به کشور های همسایه (عراق و روسیه) نیز از دیگر دستاورد های این شرکت می باشد.

اندازه و سرعت جا به جایی دمای داخل محفظه می تواند بر قیمت آن تاثیر مستقیمی داشته باشد لذا توصیه ما به شما برقراری ارتباط با واحد فروش، دریافت مشاوره و انتخاب بهترین گزینه از محصولات ما می باشد.

 

گستره دمایی
محفظه های تست دمایی تولید آریا سرمایش قابلیت تامین بازه دمایی از ۷۰- درجه سانتی گراد تا ۲۰۰+ درجه سانتی گراد را دارا هستند.
 
رطوبت نسبی
این محفظه های آب و هوایی قادر به تامین رطوبت نسبی از ۲ تا ۹۸ درصد در داخل محفظه ها هستند. قابل ذکر است که رطوبت نسبی تنها در فاز دمایی مثبت قابل تامین است و در فاز دمایی منفی رطوبت نسبی قابل تولید نیست.
 
زیردسته ها

این محفظه ها دارای زیرگروه هایی بر حسب حجم که به ترتیب سایز کوچک، سایز متوسط و بزرگ هستند که در پایین عکس و لینک هر زیر گروه را مشاهده می فرمایید.
همچنین این دسته از محفظه ها دارای یک زیردسته ویژه ضد انفجار است که مخصوص تست مواد اشتعال پذیر و منفجره است.

ویژگی ها و امکانات

چمبرهای تست دما و رطوبت به طور کلی دارای خصیصه های اصلی نظیر حجم داخلی محفظه، حجم خارجی، نرخ جابه جایی دما نسبت به زمان (Rate) ، رطوبت نسبی و گستره بازه زمانی قابل تامین هستند، مشخصات هر یک از این خصیصه ها در صفحه هر یک از محصولات قابل رویت است.

علاوه خصیصه های اصلی که بالا ذکر شد، چمبرهای تست دمایی تولید آریاسرمایش دارای ملزومات استانداردی زیر هستند:

 • درب مجهز به شیشه رؤیت و روشنائی داخلی
 • سیستم ضد رطوبت در شیفت گرمائی
 • سیستم محافظت ثانویه در برابر حرارت بالا
 • محل قرار گیری طبقات داخلی قابل ریگلاژ
 • کندانسور هوائی
 • تنظیمات کالیبراسیون
 • نرم افزار آریا سافت جهت اجرای برنامه و فیکس مد
 • مانیتور لمسی
 • کانال عبور کابل به داخل چمبر به قطر ۹۵ میلیمتر مجهز به درپوش دائم و موقت

ملزومات استاندارد به صورت پیش فرض بر روی تمامی چمبرها عرضه می شود.
همچنین محفظه های تست دمای آریاسرمایش دارای ملزومات انتخابی هستند که مشتریان گرامی می توانند برحسب سفارش خودر آنها را درخواست کنند. این ملزومات شامل :

 • کندانسور آبی
 • چیلر مخصوص کندانسور آبی
 • کارت توسعه مخصوص شبکه و نرم افزار آریا نت
 • طبقات داخلی

هستند.

زیر دسته های محفظه های تست دما و رطوبت

برای اطلاعات بیشتر اعم از دیتاشیت و کاتالوگ مختص به هر مدل از محفظه های تست دما و رطوبت از طریق تصاویر زیر بر روی عکس هر زیردسته کلیک بفرمایید تا به صفحه اصلی هر زیر دسته هدایت شوید. در صفحه هر زیر دسته تمامی مدل های آن زیر دسته همراه با خصوصیات دمایی، رطوبت نسبی، حجم، دیتاشیت و کاتالوگ قرار داده شده است.

 

چمبرهای تست دما و رطوبت سایز بزرگ

حجم محفظه های بیشتر از ۱۰۰۰ لیتر، شامل محفظه های Walk-in

چمبرهای تست دما و رطوبت سایز متوسط 

محفظه های تست دمایی از حجم ۷۵ لیتر تا ۱۰۰۰ لیتر