اين شركت در سال 1346 تحت نام يخچال سازي آريا به مديريت مرحوم حاج حسن بلوچيان شروع به فعاليت نمود و در آن زمان توليد انواع سردخانه ، يخچال ، فريزر هاي صنعتي و انواع يخچال هاي رو باز را در دستور كار خود قرار داده و در سراسر كشور توزيع كرد .

 

از آن زمان تا سال 1387 به نام هاي يخچال سازي نسار ، صنايع برودتي بلوچيان و بخش پژوهشي آن ، دفتر فني مهندسي قائم (عج ) تغيير نام پيدا كرده و نهايتا در سال 1387 تحت نام شركت صنايع برودتي آريا سرمايش پرديسان به مدير عاملي مهندس محمد علي بلوچيان ، به شماره 340656 به ثبت رسيد .

 

از آن زمان تا سال 1387 به نام هاي يخچال سازي نسار ، صنايع برودتي بلوچيان و بخش پژوهشي آن ، دفتر فني مهندسي قائم (عج ) تغيير نام پيدا كرد.

شرکت دانش بنیان صنایع برودتی آریا سرمایش پردیسان در تاریخ 1/11/1387 به منظور تولید و تعمیر تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی و صنعتی مورد نیاز صنایع نظامی، خودروسازی، نفت و گاز، الکترونیکی و همچنین مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی تاسیس گشت. این شرکت مفتخر است که از تاریخ 23/5/1395 از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در لیست شرکت های دانش بنیان تولیدی صنعتی قرار گرفته است.

 

اين شرکت افتخار دارد که در راستای رسیدن به اهداف بزرگ تقویت تولید داخلی با توفیق به تولید بیش از يکصد نو آوری و چندين اختراع ؛ سهمی کوچک در ،  در اعتلای نام  کشور عزيزمان ايران داشته است . ساخت بیش از يکصد قطعه که هرگز در داخل کشور تولید نشده اند. تولید نرم افزار کنترلر دما و رطوبت با سیستم بسیار پیچیده و الگوريتم قوی و همچنین اختراع شیشه ضد تشکیل بخار جهت شیشه رويت چمبر های تست دما و رطوبت، اختراع سیستم کنترل رطوبت و تثبیت با حداقل خطا ، تولید اير کانديشن های فشرده و چیلر های فوق فشرده جهت مطارف نظامی و مشارکت در راه اندازی سامانه های دفاعی از جمله این دستاوردهای این شرکت است.